Spor Arabaların Dezavantajları Nelerdir?

Spor araç kullanan insanlar ve arabalara ilgi duyan her insan bilir ki, spor arabalar ekonomik açıdan hiç iyi değildir. Diğer tüm araçlara göre daha fazla yakıt harcamaları başlı başına bir sorundur. Zaman içinde bütçenizi sarsabilir ve zor durumda kalabilirsiniz.

Spor Arabaların Dezavantajları Nelerdir?
14 Şubat 2020 - 01:37

İkinci el araç kullanmak veya almak istemiyorsanız sıfır spor arabaya vereceğiniz bütçe, diğer araçlara göre kat kat daha fazladır. Bu yüzden sıfır olan bir spor araç satın almak istiyorsanız yüklü bir paraya sahip olmalısınız. Ancak sıfır araç benim için önemli değil diyorsanız ikinci el bir spor araba almanız bütçeniz için daha avantajlı olacaktır. 

Motor güçlerinin oldukça yüksek ve iyi olması kullanılan yakıtı arttırmaktadır. Günümüzde yakıtlara gelen zamlarla birlikte, spor arabaların diğer arabalara göre çok daha fazla yakıt kullanması yine sizin bütçenizi sarsacaktır.

Spor Araçların Dezavantajları

Son model spor arabaların dezavantajlarını maddeler halinde inceleyecek olursak:

Yakıt tüketimi çok fazladır

Diğer arabalara göre sıfır ve ikinci el araçların fiyatları oldukça yüksektir.

Servis ücretleri fazladır.

Kaza yaptığınız zaman ve yedek parçaya ihtiyacınız olduğu zaman sizi maddi açıdan zor duruma sokabilir.

Bagajları çok küçüktür.

Ülkemizde spor arabaları kullanacak yolların az olması. gibi birçok dezavantajı vardır. 

Peki, günümüzde neden hala spor arabalar sevilmektedir ona bakalım.

Spor Arabalar Neden Tercih Edilir?

Spor arabaların birçok seveni vardır ve bu spor araba tutkuları yüzünden harcadıkları bütçe onlar için kötü bir durum değildir. Spor arabalarına bakım yapmayı ve onlar için bütçe ayırmayı severler ve mutlu olurlar. Genellikle evli olmayan ve aile arabaları tercih etmek zorunda kalmayan insanlar tarafından tercih edilir. Özellikle hız tutkusu olanlar ve motosiklet tercih etmek istemeyenler, genellikle spor arabaları tercih eder.

Spor Arabanın Sorunları

Ülkemizde spor arabaları son hızla kullanılabilecek yollar çok azdır. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar trafik nedeniyle maalesef spor arabaları son hızla kullanamaz. Spor arabalarla yaptığınız hızlar yüzünden kaza yaparsanız ve aracınız hasar alırsa, onarım ücretleri ve yedek parça ücretleri diğer araçlara göre çok daha pahalıdır.

Ayrıca ihtiyacınız olan her yedek parçayı kolaylıkla ülkemizde bulamayabilirsiniz ve yurt dışından getirtmek zorunda kalabilirsiniz. Her şeye rağmen özellikle son model spor arabalar çok şıktır ve çoğu insanın hayali olan bir araba modelidir.

Spor Araba Almak İçin Nedenler

Spor arabaların birçok dezavantajı olsa bile çoğu insanın hayallerini süsler. 
Spor araba almanız için nedenler:
Çok güçlüdürler.
Aracınız insanlar tarafından çok ilgi çeker.
Yere yakın olurlar
Karşı cinslerin ilgisini kolayca çekebilirsiniz.
Diğer arabalara göre spor arabaların görünümü daha şıktır.
Bu sebepler ilginizi çektiyse, arabada sadece dış görünüşe önem veriyor ve çevrenizdeki insanların ilgisini çekmek istiyorsanız spor arabaları tercih edebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum