Boya Koruma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya koruma yaparken aracınızın yüzeyi temiz olmalıdır aynı zamanda kuru ve soğuk olmalıdır. Sonuç olarak temiz olmayan bölgeye boya koruma yapmak anlamsız olur.

Boya Koruma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
13 Şubat 2020 - 20:15

Yüzeyin sıcak olması haline yapılacak olan boya koruma lekeye sebebiyet verir ve boya korumanın yüzeyden çıkmasını zorlaştırır. Her ne kadar teknoloji gelişse de boya koruma yapılırken aracın soğuk, temiz ve kuru olması gerekmektedir. 

Boya korumanın devamlılığını sürdürebilmesini sağlamak için boya koruma işlemini yaparken cila yardımı alabilir ve boya koruma işlemi yaptığınız yere cila sürebilirsiniz. Uygulayacağınız cilayı iyice yedirin ve sürdüğünüz bölgede hemen kurumasına izin vermeyin. Eğer boya koruma yaptıracağınız aracınız yeni boyanmış ise cila uygulayabilirsiniz. 

Ayrıca yeni boyanan araçlara 60 ve 90 gün içinde herhangi bir boya koruma işlemi yaptırmayın. Boyanın tamamen kurumasını ve araca işlemesini bekleyin. Boya koruma yaparken her boya koruma yaptığınızda üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra silin böylelikle aracınızın boyası daha parlak duracak ve boya koruma işlemi daha uzun düre gidecektir. Boya koruma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bunları İnceleyelim...

Boya Koruma İşlemi Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Boya koruma yaptırmanız aracınızın boya ömrü açısından oldukça önemlidir. Aracınızı daha parlak ve boyasının sanki yeni boyanmış gibi görünmesini sağlar. Fakat boya koruma yaparken dikkat edilmesi gereken bazı işlemler vardır.
Boya koruma işlemi esnasında dikkat edilmesi gerenler:

Boya koruma işlemi esnasında boya koruma makine kablosunu omzunuzdan geçirin. Bu makinenin dolanmamasını sağlayacak ve üstüne basmanızı ya da boya koruma işlemi yaparken boyaya herhangi bir zarar vermemesinin önüne geçilmesi için uygulanmalıdır.

Rahat olun ve bir ayağınız arkada duracak şekilde denge kurarak rahat bir tutuş sergileyebilir ve baskı sağlayabilirsiniz.

Makineyi tutarken gergin olmayın, rahat olun. Makineyi sallamadan sabit şekilde kullanmaya çalışın.

Önemli noktaları boyu koruma gelmemesi için örtmeye çalışın.
Makine çalışmadan önce yüzeye temas ediyor olması gerekir, makine tam durmadığı sürece de boya koruma işlemini bitirmeyin.

Boya koruma makinesinin ucunda bulunan pedi işlemi yapacağınız yüzeye paralel tutun.

Makinenin kullanımını zorlaştıracak şekilde baskı uygulamayın.
Makinenin hoplaması halinde ucunda sürmüş olduğunuz boya koruma azalmış demektir. Tekrar boya koruma sürün ve öyle devam edin.

Tüm araca boya koruma işlemini uygulamadan önce makineyi ve pedi test edin.

Her panelde yapılan işi mutlaka tekrar kontrol edin.

Aracın köşelerinde çalışırken daha dikkatli olun çünkü orada bulunan boyaların aşınması daha kolaydır.

Boya koruma için kullanacağınız ped de kir olmamasına özen gösterin.
İşlemi yaparken aracın yüzey sıcaklığını sürekli kontrol edin.

Bu yöntemler yardımı ile aracınıza mükemmel bir boya koruma işlemi yapabilirsiniz. Boya koruma işlemini dilerseniz 1 ay veya 3 ayda bir tekrar edebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum