Az Yakıt İle Çok Yol Nasıl Yapılır?

Son günlerde yakıtlara yapılan zamlarla birlikte yakıt fiyatları oldukça artmıştır. Bu yüzden çoğu insan istedikleri yerlere araçlarıyla gitmek yerine genelde toplu taşıma kullanmaya başlamışlardır.

Az Yakıt İle Çok Yol Nasıl Yapılır?
14 Şubat 2020 - 00:44

Arabalarına sürekli yakıt alamayanlar ve aldıkları yakıtla olabildiğince çok yol gitmek isteyenler aşağıdaki maddeleri uygulayabilirler. Böylece aylık bütçenizden olabildiğince az bir miktarı yakıt bütçesine ayıracaksınız ve istediğiniz yere toplu taşımayla gitmek yerine kendi aracınızla rahatça gidebileceksiniz. Ama öncelikle aracınız ne kadar yakıt harcıyor onu öğrenmelisiniz.

Arabanız Ne kadar Yakıt Harcıyor

Az yakıt ile çok yol gitme seçeneklerine geçmeden önce aşağıdaki adımları doğru bir şekilde yapabilmeniz için kendi aracınızın ne kadar yakıt kullandığını öğrenmeniz gerekmektedir. Son yıllarda hayatımızda olan ve her geçen gün yeni bir modeli çıkan akıllı telefonlarınız artık sadece sizin adımlarınızı değil, aynı zamanda aracınızın ne kadar yaktığını ve ne kadar ücret ödediğinizi gibi birçok konuyu sayıyor. Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz bu konularla ilgili olan uygulamaları kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde aracınızla ilgili birçok konuyu sayabilirsiniz.

Az Yakıt İle Çok Yol Gitme Seçenekleri

Arabanızın ne kadar yakıt harcadığını öğrendiyseniz, artık aşağıdaki adımları uygulayarak daha az yakıt kullanabilirsiniz.
Akaryakıt uygulamalarından puan biriktirip kullanabilirsiniz.
Trafiğe takılmadan gitmeniz daha az yakıt harcayacaktır.
Özel Kampanyaları takip edebilirsiniz.
Yakıtlara gelecek olan zamları takip edebilirsiniz.
Bu adımları uygulayarak sizlerde daha az yakıtla daha çok yol gidebilirsiniz. Şimdi bu adımları daha detaylı inceleyelim.

Puan Biriktirme

Yakıtınızı yıllardır belli bir yerden alıyorsanız, yakıtınızı aldığınız markanın telefon uygulamasını indirip, düzenli bir şekilde o uygulamayı kullanarak puanlar biriktirip yakıt alırken harcayabilirsiniz. Ayrıca sürekli belli bir yakıt firmasından yakıtınızı alıyorsanız, telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamasında sadece size özel kampanyalar olabilmektedir. Bu adımı uygulayarak sizlerde aldığınız yakıtın ücretini daha indirimli bir şekilde alabilirsiniz.

Trafiksiz Yolda Gidin

Aracınızla ne kadar az dur kalk yaparsanız o kadar az yakıt harcarsınız. Dolayısıyla trafik olmayan saatlerde gideceğiniz yere gidebilir, veya akıllı telefonlarınıza indireceğiniz trafikle ilgili olan uygulamaları inceleyerek trafik olmayan yolları kullanıp daha az yakıt harcayabilirsiniz. Günümüzde trafiği güncel bir şekilde gösteren birçok uygulama vardır. Sizler de bu uygulamaları kullanarak daha az yakıt harcayabilirsiniz.

Özel Kampanyaları Takip Edin

Yukarıdaki adımda da belirttiğimiz gibi, sürekli yakıt aldığınız firmanın telefon uygulaması sadece size özel kampanyalar verebilmektedir. Ayrıca sürekli aynı yakıt firmasını kullanmıyor olsanız bile, bazı yakıt firmaları belirli tarihler içerisinde herkesin yararlanabileceği kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaları sıkı takip ederek siz de ucuza yakıt alabilirsiniz.

Yakıtlara Gelen Zammı Takip Edin

Eğer yakıtlara gelecek olan zamları takip ederseniz, zam gelmeden daha ucuza, zamsız şekilde yakıt alımı yapabilirsiniz. Dolayısıyla sadece bir kereliğine de olsa daha ucuza yakıt alımı yapmış olursunuz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum