Arabaya Cam Filmi Nasıl Çekilir?

Günümüzde artık araç için cam filmleri oldukça yaygınlaşmıştır. Bu alanda birçok da faydası görülmektedir. Araç için cam filmin aslına bakıldığında hem avantajı hem de dezavantajı bulunmaktadır.

Arabaya Cam Filmi Nasıl Çekilir?
14 Şubat 2020 - 02:11

Cam filmi sadece araçlar için olmamakla birlikle birçok alana, belli amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Şimdi cam filmin öneminden ve araçlara nasıl uygulandığından çok kısa bahsedeceğiz. 

Cam filmi amacına göre hangi konuma kullanılırsa kullanılsın, bulduğu alanı korumaktadır. Yani şöyle ki, cam kırılması durumunda ortalığa cam kırıklarının saçılmasını ciddi anlamda engellemektedir. Böylece herhangi bir yerinize hasar gelmesini engelleyerek oluşabilecek hasarları ortadan kaldırmaktadır. Hatta güneş ışınları açısından da faydası bulunmaktadır. Işınların direkt olarak size gelişini önlemektedir.

Cam Filmi Nedir ve Yapısında Neler Bulunur?

Cam filmi tamamen plastik maddelerden oluşur. İçi yumuşak ve kıvrılabilir bir yapısı bulunmaktadır. Uygulanan alana sıkıca yapışmasının en büyük sebebi elastik maddeden oluşmasıdır. İçinde bulunan özel yapışkan maddeler, polyester ve çizilmez film tabakası ile diğer ışınları emici özelliği bulunmaktadır. Ayrıca sadece tek renk seçeneği değil, film içindeki renkleri oluşturan kataraklar yardımıyla dilediğiniz renge döndürebilirsiniz. Örnek verecek olursak; siyah film, aynalı film, merak film ve bal köpüğü renginden çeşitli cam filmlerine çevirebilirsiniz.

Cam Filminin Özellikleri?

Cam filmlerinin birçok özelliği bulunmaktadır. 
Bunlar;

Yapısında ki elastikli ve renk tonajları ile otomobil veya yapıştıracağınız birçok konuma uyum sağlamaktadır. Böylece daha orijinal gözükmektedir.
İçerisinde ki katarklar ile dilerseniz aynalı, dilerseniz renkli ve parlak şekilde birçok çeşitte uygulayabilirsiniz. Böylece daha marjinal gözükecektir.
Araç içerisinde böylece dış etkenlerden daha muhafazalı şekilde hareket edebilirsiniz. Çünkü cam film dışarıdan gelen görüntüyü neredeyse 0’a indirmektedir.
Gün içerisinde özellikle araç kullanan kişiler güneşten oldukça rahatsız olmaktadır. Dolayısıyla bu film sizleri daha az rahatsız edecektir.

Cam Filmi Uygulaması İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

En çok merak edilen konular arasındadır. Öncelikle cam filmi uygulamadan önceki uygulanacak konuma ve ne tarz bir yapısı olduğuna bakmanız gerekmektedir. Bu noktadan sonra kaç metrekare cam filmi kullanacağı hesaplanmalıdır. Ardından da ortalama fiyat verilerek sonuçlanır. 

Peki, ama film nasıl uygulanır?

Film uygulamaya karar verdiğiniz uygulayacağınız yüzeyi solüsyon yardımıyla temizlemelisiniz. Ardından temiz olan yüzeye, cam filmi sıvısı ile yapıştırmalısınız. Burada cam ölçünü 0 şeklinde almış olacaksınız. Tüm ölçü işlemleri bittikten sonra tıpkı jilete benzeyen kalın bir keskin aletle cam filmi kusursuz bir şekilde kesilir. 
Bu nokta da özellikle kenar kısımlara özen göstermelisiniz. Kesilen filmleri camdan ayrılarak cama özel solüsyon sıvısı püskürtmelisiniz. Ardından kesmiş olduğunuz filmi kalıbından çıkararak cama yapıştırın. Sonrasında filmin üzerine, ragle yardımıyla filmi iyice yaydırın. 

Tıpkı masaj yapar gibi asla filme zarar vermeden dağılana kadar masaj yapın. Yapışırken kenar kısımları törpü yardımıyla temizleyebilirsiniz. İşlem bu kadar, film uyguladıktan sonra 2 gün cam açılmaması yeterli olacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum